Värderingsmän

Vakabs värderingsmän är förordnade av Sveriges handelskamrar. Det är en garanti för opartiska och objektiva värderingar. Var och en har sina specialområden, kontakta den som bäst stämmer med ditt behov.

Värderings-/besiktningsmän

Frank Gausland

frank@vakab.se

Konkurs, fordon, försäkringsfrågor, apportegendom, bouppteckning, företagsvärderingar, mm.

Förordnand av Sveriges Handelskamrar.

Joel Uppvall

joel@vakab.se

Konkurs, apportegendom, bouppteckning, företagsvärderingar, mm.

Förordnand av Sveriges Handelskamrar.

Robert Kecskes

robert@vakab.se

Värdering fordon samt fordonsansvarig vid försäljning.

Förordnand av Sveriges Handelskamrar.

Filialer

Benny Bodén

benny@vakab.se

Verksamhetsansvarig Tibro

Ulf Godtman

ulf@vakab.se

Verksamhetsansvarig Bengtsfors

Jens Vesterman

jens@vakab.se

Verksamhetsansvarig Blidsberg

Värderingsassistenter

Hjalmar Gyllentofs

hjalmar@vakab.se

Konst, antikt, design, bohag/dödsbon, mm.

Cristoffer Bergström

cristoffer@vakab.se

Konkurs, fordon, apportegendom, bouppteckning, mm.

Administratör och fraktansvarig

Ledig tjänst (frakt och transport).

VAKab söker även en ”spindel i nätet”, administratör som håller kontakt med kunder, annonsering samt sociala medier.